služby lodnej linky

Tu sú pravidelné služby na ostrove Grado

Výlet na ostrov Barbana a Svätyňa Panny Márie sa nachádza na ostrove Barbana, najväčšom z ostrovov lagúny. Krátka cesta (okolo 30 minút) pozdĺž kanálov východnej lagúny vedie na ostrov, na ktorom sa nachádza svätyňa Panny Márie, miesto bohoslužieb a miesto určenia pre mnohých pútnikov. Ostrov má bar a reštauráciu. Odchod z Riva Scaramuzza – Canale della Schiusa.

Info TU.

Motorový čln Nuova Cristina ponúka množstvo výletov v lagúne, s prehliadkami kanálov medzi ostrovčekmi a casoni. Vo večerných hodinách sú na lodi organizované večery s živou hudbou a lahodnými recepciami na ryby.

Dokonca aj ľudia s motorickými postihnutiami sa môžu zúčastniť všetkých ciest: v skutočnosti môže byť na motorovom člne pohodlne prepravovaných až 12 invalidných vozíkov.

Odporúčame kontaktovať loď vopred, aby ste skontrolovali dostupnosť služby a získali viac informácií o nej. Všetky výlety odchádzajú z Porto Mandracchio v Riva San Vito.

Info TU.

Linea Marittima Grado – Trieste je vhodnou alternatívou návštevy hlavného mesta regiónu Friuli Venezia Giulia, Trieste (Terst). 

Okrem iného v prístave uvidíte zaoceánske lode, neopakovateľnú atmosféru, kde všetko je v pohybe. História, kultúra, kaviarne, reštaurácie, obchody, … to všetko tu čaká na svojich návštevníkov. Viac info o Terstu najdete TU.

V prevádzke iba v letnej sezóne (1. júna – 15. septembra) s loďou Delfino Verde. Možnosť naložiť aj bicykle.

Info TU.