šport a voľný čas

V meste Grado, okrem mora a kúpeľov, môžete vyskúšať rôzne športy vrátane plávania, jazdy na koni, tenisu, plážového volejbalu, basketbalu a futbalu, windsurfingu, kitesurfinguplachtenia, SUPvodného lyžovania, kanoistiky. Do našej ponuky športov patrí aj 18-jamkové golfové ihrisko, medzi zelenými lúkami a azúrovými vodami.

Fitness na pláži
Pre tých, ktorí si na dovolenke nenechajú ujsť fyzické aktivity, je Grado ideálnym miestom na cvičenie športu na pláži!

Na uspokojenie potrieb mladých ľudí je navyše vybavená časť na okraji pláže GIT, kde sú k dispozícii volejbalové a futbalové ihriská.

Cyklistika

Cyklistika je tiež obľúbeným športom. V Grade sú veľmi pekne vybudované cyklotrasy, ktoré sú v noci osvetlené, nájdete tu požičovne bicyklov rôznych typov, či už mestské alebo horské, pre deti aj dospelých.

Ak ste vášniví cyklisti, máme pre Vás typ na krásny výlet na bicykloch, v regióne Friuli Venezia Giulia.

Cyklistická trasa Alpe Adria: časť Udine-Grado

Fascinujúca cesta z hôr k moru, ktorá prechádza najpopulárnejšími miestami regiónu

Technické údaje:
Udine – Grado
Dĺžka: 59 km
Čas: 4 hodiny
Maximálna nadmorská výška: 61 m
Obtiažnosť: nízka

Trasa ideálne končí pri mori, po tom, čo poskytla nádherné vízie o očarujúcich krajinných vzorkách regiónu, od horských oblastí až po kopce, od širokých výhľadov na údolie Friuli až k moru. Info tu.

 

Chcete mať dovolenku na ostrove Grado?

Pozrite sa na našu ponuku hotelov

 

Golf

Golf Club Grado

Bol otvorený v roku 1996, navrhnutý benátskym architektom Marco Croze, a vsadený do veľmi atraktívneho prírodného prostredia.
Golf Club Grado, po hlavných vylepšeniach vykonaných v roku 2011, dosiahol takú kvalitu, že v júni 2013 bol hostiteľom pretekov profesionálneho okruhu European Alps Tour. Navyše v roku 2013 sa tu tiež hrala 1. štvorhra majstrovstiev PGA seniorov Taliansko. V roku 2014 a 2015 dve dôležité udalosti pre Golf Club Grado: organizácia 17. a 18. Masters majstrovstiev PGA-I.

Iba tu môžete zažiť vzrušenie na medzinárodnej úrovni, na jedinečnom ostrove, kde sa snúbi príroda, kultúra a tradície: ideálne miesto pre hranie golfu s 18 jamkami v regióne Friuli Venezia Giulia. Toto ohromujúce ihrisko Championship je včlenené medzi lagúnu Grado a Jadranské more.

Fascinujúce a nekontaminované prostredie, mierne podnebie po celý rok, ticho a absolútna koncentrácia: Golf Club Grado je to všetko a oveľa viac.

Jedinečné miesto
Vďaka svojej vynikajúcej polohe ponúka hráčom pohodlie plochými „fairwaye“ a úskalia zvlnených greenov, ktoré sa striedajú s vodou takmer pri všetkých jamkách.

Trasa
18-jamkové majstrovské ihrisko spochybňuje a fascinuje aj tých najskúsenejších, ponorených do mimoriadne krásnej prírodnej krajiny.

Podnebie
Vďaka miernemu podnebiu lagúny a perfektnému odvodňovaniu poľa Vás Golf Club Grado očakáva počas celého roka, a to aj v zime, aby vám ponúkli nezabudnuteľné chvíle a herné scenáre, ktoré ponúka len golf v Friuli Venezia Giulia.

Club – ubytovanie aj reštaurácia
Golfový klub Grado ponúka nielen vzrušenie a bezchybnú pohostinnosť, ale aj príležitosť navštíviť a vychutnať skutočne výnimočné miesto: ostrov Grado. Tu nájdete rafinované typické a medzinárodné špeciality, rovnako ako rafinovaný vínny zoznam výnimočnej reštaurácie: “Al Casone”, kde je doma elegancia a pohostinnosť.

Pre viac informácií, nás prosím kontaktujte!