pláže, aquapark

Ostrov Grado má síce len cca 9000 obyvateľov, no v lete sa mení na dovolenkové letovisko plné turistov.

 

Návštevníci dovolenkového raja už na prvý pohľad zistia, že tu splýva história s morom a plážami a spolu citlivo kráčajú ruka v ruke privítať návštevníkov.

Koncom júna je more už veľmi príjemne teplé.

Pláž

Pôvabný je prístup do mesta po umelom násype medzi lagúnami. Grado je obdarené krásnym prírodným prostredím, s vynikajúcimi klimatickými podmienkami. Jeho pláž je jednou z najkrajších a najlepšie vybavených v Taliansku. Pre milovníkov slnka a mora sú k dispozícii aj ideálne miesta na plážach lagúny, alebo na niektorom ostrove, kde sa môžu venovať rôznym športom.

Pláž ponúka možnosti a vybavenie, aby uspokojili všetkých hostí.

Od najexkluzívnejšej oblasti až po športovú oblasť, od oblasti pre matky s deťmi, až po voľnú plochu, každý sektor ponúka klientovi špeciálne služby. Čaká Vás tu niekoľko reštaurácií, barov, kaviarní a obchodíkov.

Takmer 3 kilometre dlhá, hlavná pláž mesta Grado (Spiaggia principale) je orientovaná na juh, takže celý deň je zaliata slnkom.

Chcete mať dovolenku na ostrove Grado?

Pozrite sa na našu ponuku rezidenčných hotelov

 

Modrá vlajka

Taktiež v roku 2018 zaviala nad plážami v Grade „Modrá vlajka.  Je to v poradí 30-krát a tým sa zapísala ako „národný rekord v Taliansku.
Program “Modrá vlajka”, Medzinárodná environmentálna značka pre certifikáciu environmentálnej kvality pobrežných stredísk sa etabloval a je v súčasnosti uznávaný po celom svete, a to jednak pre turistov, ako aj pre tour operátorov, ako platná environmentálna značka pre trvalo udržateľný cestovný ruch v lokalite morská a jazerná turistika.

Neplatené pláže sú v podstate na oboch stranách od platenej pláže, jedna verejná pláž sa nazýva Spiaggia Costa Azzurra a nachádza sa len kúsok od historického centra mesta. Druhú nájdete na strane Grada nazývanej Grado Pineta.

Veľký priestor je venovaný deťom, nájdete tu hrady, či preliezky, veľké priestory určené na animáciu, kultúrne stretnutia. Ak si máte chuť zacvičiť pri hudbe na pláži, stačí sa len pridať k skupine. Táto činnosť je tu veľmi obľúbená. Plážový volejbal tiež nechýba. Člny, vodné bicykle, kajaky,… to všetko Vám bude k dispozícií. Ceny prenájmu sú uvedené v cenníku.

Slnečníky a lehátka sú usporiadané prakticky pozdĺž celej pláže. Pre lepšiu orientáciu sú farebne odlíšené. Ale nájdete tu aj veľké VIP stany, ktoré zaručujú vysoký komfort a pobyt na pláži si môžete užívať vo svojej intimite.

Turisti si veľmi pochvaľujú zriadenie pláží „Psia pláž“ (Lido di Fido, Spiaggia di Snoopy), kde môžete prísť aj so svojím psím miláčikom. Jedná sa o špeciálne plážové oddelenie, kde k dispozícii máte dáždnik s lehátkami, s kompletným posedením, miskou na vodu a sprchou. Psy majú prístup do mora.

 

Aquapark

Aquapark sa nachádza priamo na hlavnej pláži, obklopený zeleňou a je skutočným zdrojom pohody, ideálnou oázou stráviť deň plný zábavy a bez starostí.

V parku je veľký bazén s morskou vodou a dĺžkou 85 metrov. Nechýbajú tu hydromasážne jednotky, vodopád trysky a podvodné lavičky, vzduchová bublina, masáže, protiprúd, a pre odvážnejších aj odrazové mostíky a vodné kĺzačky.

Taktiež si môžete dopriať pohyb pod vedením skúsených cvičiteľov, ktorí pre Vás každý deň pripravujú nové zostavy. Čaká Vás tu gymnastika, aerobik, step, aquagym a skupinové tance.

V areály parku je zriadené detské ihrisko a plne vybavená materská izba pre mamičky a dojčatá.

Pre dospelých – si užijete terasu s panoramatickým výhľadom, vírivú vaňu, internetový kútik a pre našich náročnejších hostí – novo vybudovaný priestor s altánkom a elegantným nábytkom, vrátane nových plážových dáždnikov a pohodlných plážových lôžok. Termálny aquapark má tri bary. Jeden z nich je s barovými stoličkami priamo v bazéne, kde si hostia môžu vychutnať osviežujúci chladný nápoj.